Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drápky

2. 7. 2008

Drápečky, jak všichni víme jsou umístěny vždy na konci jednotlivých prstů. I na ty se musí dávat obzvlášť velký pozor! Kdyby je měla přerostlé, andulka by se nemohla příliš pohybovat.

Pokud máme andulky které hnízdí, je nutné se dívat na nožičky mláďatům! Tady nehrozí, že by přerostly ale že se na drápečky nabalí trus a na celých koncích prstů by se udělaly kouličky, tudíž by se andulky nemohly pohybovat.


Stříhání drápků je podobné jako stříhání zobáčku: Vezmeme si nějaké malé nůžtičky, nejlépe na pedikúru. Drápeček zastříhneme vždy více jednoduchými a rovnými střihy! Nikoliv jedním střihem!!
Pokud se však bojíme andulce drápek zastřihnout a víme, že to nemusí dopadnout nejlépe, asi by bylo lepší andulku zanést za veterinářem!
Stříhání musí být rychlé a bezbolestné! Musíme si dávat velký pozor, aby jsme andulce nezastřihly až moc daleko! To by pak mohla téct krev! 


A jak tedy daleko?
Když se podíváme na drápek, vidíme část (konec drápku) bílou, pak to začíná maličko červenat - a právě tam začínají nervy, žilky... to znamená, že tam už stříhat
nemůžeme! Horší je to u modrých andulek, u nich se to tak dobře nerozpozná :-)

POZOR - Uvědomte si, že čím více budete andulce drápky (i zobák) stříhat, tím rychleji pak porostou.
 

Obrazek 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář