Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doma

9. 9. 2008

na slovíčko k : Převozu
Andulku je vhodné převážet v malé krabičce, která je k dostání v zooteře do 15Kč. Tato krabička se jmenuje Transportka. Pro andulku je bezpečná a navíc je v ní tma, takže andulka nemá tolik stresu. Andulku do nového domovu převezte co nejrychleji = víc stresu ničemu nepomůže. Doma mějte připravenou klec...
Správný domov


Pokud máte vybráno, zaplaceno, chyceno, převezeno a s novým ,,členem rodiny" ste dorazili domů, na nic nečekejte a miřte s andulkou v transportce ke kleci (kterou už nikam nepřendavejte).

Jak ji dostat z krabičky?
Andulku z krabičky neklepejte - alespoň ne ihned ze začátku, otevřete dvířka od klece a od krabičky, a vyčkejte dokaď andulka sama dobrovolně neopustí krabičku... mnohdy se stává, že je andulka natolik vylekaná, že sama krok kupředu neudělá... pokud se nic nebude dít ani po pěti minutách a andulka se bude stále tisknout k zadní stěně krabičky, můžete jí pomoct, s krabičkou MÍRNĚ poklepejte (na andulku nesahejte, a ven jí nevyndavejte rukou - ruku má jako nepřítele)...


V kleci
Když už se objeví v prostředí klece, bude buďto reagovat splašeně - začne létat ze strany klece na stranu nebo se posadí na bydlo a bude vyplašeně koukat. V obouch případech ji však nechte v klidu a nejlepší by bylo odejít - nechat ji samotnou a občas ji zkontrolovat, zda se něco neděje. Nechte jí vše prozkoumat. Na noc nechte tmu, není třeba světlo.

Najde krmení a vodu?
Najde... hlad a žízeń jí donutí k tomu něco přijmout, žrát ji sice neuvidíte, protože se bude vyhybat jakékoli činnosti před váma ale postupně bude pít a žrát více a více... navíc mají andulky z ,,přírody" instinkt a vodu a žrádlo ve své blízkosti ,,vycítí".

A kdy začít s ochočováním?
Záleží to na andulce, s ochočováním začínejte vždy v té době, kdy už si andulka zvykla na nové prostředí a je zaklimatizovaná.To je přibližně tak 5-7dní.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uhynutí ze stresu

(Vítězslav, 22. 9. 2016 22:25)

Dobrý den,
bohužel není pravdou, že každá andulka najde jídlo a pití. Před časem jsme si pořídili sedmitýdenní ručně dokrmovanou andulku přímo od chovatele, od kterého jsme již předtím měli andulku, která byla naprosto v pohodě. Tahle nová andulka po příjezdu k nám domů odmítala žrát i pít. Pojedla jen ohřátý rozmačkaný banán, prosa v kleci ani na ruce se ani netkla, stejně tak nechtěla jabko ani vaječnou směs, prostě nic. Nechtěla ani z mističek na dně klece ani z krmítek. Krmítka si našla, ale jen proto, aby je oďobávala. Přitom se měla k životu, lítala po pokoji a tulila se k nám. Vypadala naprosto zdravě, majitel se dušoval, že u něj doma normálně zrní žrala. Čím dál tím více nám ale nalítávala na ruce. Když jsem jí ale do nich dal potravu, odmítala ji přijmout, ačkoli jsem postupoval podle tištěných rad chovatele, které jsme obdrželi s kupní smlouvou. Nakonec po čtyřech dnech v noci nad ránem uhynula. Potravu odmítala pravděpodobně ze stresu, přece jen jsme u ní nemohli být celý den, jsme s manželkou zaměstnaní lidé a chodíme do práce.

Mám doma andulku a moc se mi nelíbý.

(Jakub, 31. 3. 2011 16:54)

Měl sem andulku jménem pepík ta umřela, ale za dva dny sem si koupil novou a ta je velmi splašená už je unás dva dny a myslím že nejí ani nepije furd chce ven sklece a letat. A když ji otevřu dvířka tak viletí ven a sedne si na skřín a já ji pak stama musím sundávat a než ji chitím tak je to taky pár minut a pak je velmi vystrašena co mám dělat mám ji poustět nebo ji n¨mám nechávat pořád vkleci prosím odepište (JAKUBA111@gmail.com) nevydržel bych kdyby mi aj táto umřela!!!

nové prostředí

(Mirek, 12. 11. 2008 22:53)

Zdravím...Postavil jsem pro andulky novou klec a dneska (12.11.08)jsem je přemístnil,koukali a skoumali nové prostředí.Kdy bych měl začít ochočovat aby mi sedali na prst i venku mimo klec?Děkuji za odpověď...Mirek
PS:Mohu poslat i fotonového domova
(mi.runa@seznam.cz)