Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andulka a pes

2. 1. 2009

Co se týče přátelství andulky a psa, tak to je reálné, v mnoha případech sou tito dva tvorové přátely a ,,doprovázejí se".
Psi jsou mírumilovní tvorové, stejně jako andulky (papoušci).
I lovecký pes, nebo pes, který je naučen lapit ptáky může s jedincem andulky kamarádit.
Pes je tvor chápavý, inteligentní a poslušný. Stačí mu jen vysvětlit, že andulka je jeho kamarád a nesmí jí nějak ubližovat.
Pokud andulka není nějak agresivní, se psem by sama měla vycházet, bez pomoci člověka.

Pokud se jedná o voliérové andulky a psa, je třeba, až nutno aby pes andulky nějak nenapadal přes voliéru.. nejen že by mohl poškodit pletivo a tím by ptáci mohli uniknout, ale dál by jim pak mohl ublížit. Pes nesmí mít tendence ptáky lovit... pokud takové chování má, je vhodné psovi přístupu k andulkám nějak zabránit.


Obrazek


Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Je to na dobré cestě :-)

(Bára , 18. 4. 2014 8:35)

No, já mám andílků, samečka a jmenuje se Lojza. Mám i psa, též samec a jmenuje se Max. Je malý pes a to je asi vyhoda . Andílků jsem dostala před týdnem a docela si rozumějí ....... Asi je to tím že Lojza je furt se mnou, dome na mém rameni a Max spíš spí na gauči :-DDDD

žárlí

(katkadudu, 4. 9. 2011 9:35)

já mám doma andulky a psa když pes není střed pozornosti tak na anduli žárlí

Pes mi zakousl andulku

(Terka, 25. 11. 2010 16:05)

Můj pes mus zakousl anduláka a jeho kamarádka ho pořád hledá :´( chce se mi s toho brečet

No, nevím...

(Alis, 2. 3. 2009 19:59)

My máme andulky ve voliéře na zahradě.. na ty se naše Adélka (pes) zvykla. Vadí jí, když na mě mluvíme nebo tak podobně. Ale na Filípka, kterýho mám v pokojíčku a je ochočenej,na toho děsně žárlí... 2x byli oba v pokoji a z toho po něm 2x chňapla a eště že je Filip takovej dobrej letec :-). Adélku jsme měli dávno před Filipem a je docela slušně rozmazlená.. :-D ale mylsím, že jejich soužití je do budoucna nemožný (teda pokud má Fífa zůstat celej a bez újmy).