Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lojzíček

31. 7. 2014
Jednou jsme měli dvě andulky, ty se spářily a pak se nám vylíhla dvě mláďata - Lojza a Momo, ale brzy radovánky skončily protože jsem se jednou koukla do budky a Momo byl mrtví a mi jsme se o Lojzíčka moc báli, takže táta vzal krabici a dal ho tam.
Brzy jsem Lojzovy ukázala celý dům, jenomže když došlo na zrcadlo, byl jako vyměněný. Druhý den jsem se probudila, koukla se do krabice ale on tam nebyl. Byl u zrcadla. Takže jsme mu do krabice daly zrcátko. Poté v létě, když přijel můj brácha z ciziny asi tak po týdnu, si ho brácha vzal do pokoje a já s tátou jsem šla chytat ryby. Ale když jsme se vrátili, byl můj Lojzíček hladový za skříní ale také bych měla bráchovi poděkovat, protože se tak Lojza naučil jíst z ruky.
Po roce ho máma vcucla do vysavače, ale přežil to :) . Brzy jsme slavili vylíhnutiny slovo které jsem vymyslela já a znamená to narozeniny. Po pár týdnech jsme našli klec a tu jsme dali Lojzíčkovi. Hlavně nás každý den budí:D.
Jenže mám ještě jednu příhodu a ta už tak vtipná není. Měli jsme ještě pár andulek a dvě dvojice byly v jedné kleci, takže tam táta dal budku, ale vlezly si tam hned dvě andulky, pak tam začaly dělat divný zvuky, pak vylezla jedna samice a po ní hnet ta druhá ta první skočila na spodek klece a lehla si na záda a ta druhá skočila na ní a zařízla jí drápky do křídel a do bříška. Naštěstí je máma od sebe odtrhla. U nás to prostě s andulkama není lehký :D

kontakt na autora: amelie@seznam.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

snad líbí

(Amelie, 26. 8. 2014 21:00)

Doufám že se vám můj pravdiví příběh líbil :)

napínavé

(filip, 1. 8. 2014 18:11)

Mě to napínalo jako kšandy

vtipné

(pavlína, 31. 7. 2014 19:14)

Prej vysála do vysavače :D