Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andulka a Andulka

22. 9. 2007


Seznámení Andulky a Andulky!


.
Tak začneme pěkně od začátku! Ještě než uděláme následné čtyři kroky, andulka, která je nově přivezená musí být daná do jiné klece a úplně nejdříve se musí aklimatizovat, tedy nechte andulku tak daleko od druhé andulky jak je možné, aby se neslyšely... aby si andulka nejdříve zvykla na prostředí v kterém bude žít. Tak po dvou dnech můžeme na:

Krok První:
Nově přivezenou andulku dáme do jiné klece než je andulka (andulky), která je vaše původní. Klece dáme od sebe tak na vzdálenost jednoho metru. Abysi vůbec zvykly na svou společnost. Pokud vidíte že andulky k sobě chtějí, či spolu nijak komunikují:
Krok Druhý:
Obě klece dáme blíže k sobě, tak aby na sebe andulky bezproblémově viděli a aby k sobě mohly popřípadě blízko, avšak přes mřížky, tak si nic udělat nemohou. Pokud si nebudou takhle vadit a budou si ,,povídat" a všímat si sebe:
Krok třetí:
Otevřeme dvířka u obou klecí a počkáme až andulky vyletí. Z toho tedy vyplívá že andulky ,,vypustíme" do místnosti, která je nejméně rušená lidmi, zvířatami... a nikde není nástraha či otevřené okno. Andulky ven nenutíme, sedneme si někam do místnosti a necháme ticho, moc se nehýbeme. Až andulky vyletí nechte je, sami se seznámíme, do ničeho nezatahujte (samozřejmě že pokud se budou rvát do krve zasáhněte, tato možnost je ale však moc nepravděpodobná ) a pokud uvidíte že si nic nedělají odejděte z pokoje a nechte je tam o samotě. Pravidelně třeba každých 15minut se tam choďte dívat. Létat po pokoji je nechte klidně i 5hodin. Hlavně ať se seznámí a později nedojde ke konfliktu. Až uvidíte že se andulky skamarádily:
Krok čtvrtý:
Můžete je zavřít do společné klece, dívejte se však aby si například jedna andulka nechránila své území a druhé andulce neubližovala.
Tím je seznámení ukončeno!


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

společná klec

(agi12305, 21. 8. 2017 8:57)

já jsem mému samečkovi koupila samičku, ale rovnou jsem ji dala k němu a nijak to nevadilo.

moje icq je 242037538

(Problém, 4. 3. 2008 14:22)

Čau potřebuji poradit mam 2 andulky samice a samec když je dám k sobě do klece samice ho kouše a samec nic neděla

Re: moje icq je 242037538

(Bambula a Charlie, 2. 2. 2014 10:16)

Tohle moje andulky taky dělají a nevím co s tím.

Re: moje icq je 242037538

(pomoc od Amelie, 31. 7. 2014 18:42)

Samice to dělá buď že je z něčeho rozčílená nebo chce aby buť šel samec od ní nebo aby se jí samec dvořil

Menší souboj

(Bambula a Charlie, 2. 2. 2014 10:14)

Ahoj.Já mám takový menší problém.Já teď mám 2 andulky.Tak 1. je u nás něco přes rok a je ochočená(jde na ruku atd.),ale ta druhá(kluk)Jde na ruku jenom v kleci teď začíná i trochu venku,ale nemůžeme ji nikam moc přenášet.Dali jsme je společně do klece podle "návodu".Bohužel jak venku i vevnitř v kleci se trochu perou.Vypadá to nějak takhle:Když jsou blízko u sebe tak po sobě jdou,ale jinak k sobě hrozně chtějí.Prosím pomoc.Nevím co mám dělat.

problémek...

(MaRRy (napiš na Icq: 261-567-490), 19. 1. 2008 16:31)

Ahoj já mám jednu žlutou andulku nevlnkovanou a chci další a to vlnkovanou a mám dvě otázky:
1) ta žlutá k nám přiletěla a nechci si zvyknout a bojí se ještě pořád a u nás už je asi 5 měsíců- je jí víc než 2 roky...

2) když je krok třetí- tedy vypuštění, tak se bojím, pltž ta žlut andulka se nás bojí a v tomto případě se asi nebude chtít chitit....
poraď plsky přes Icq:c)

Re: problémek...

(Eva, 15. 6. 2013 15:46)

Náš Kubík se taky neochočil. Má nás rád a zbožňuje naši společnost, ale na ruku nechce. Ta vaše nejspíš zažila šok, není u svých a je vysztresovaná. Dejte jí trochu času, andulky si zvykají pomalu. Ať vám to vyjde :)

seznameni

(ahoj, 15. 2. 2009 13:18)

ahoj chcise zeptat mam asi 4-5 leteho andulaka..chtela bych mu poridit samicku. je to dobty napad?je dobre poridit starsi nebo mladsi samicku?mohlo by to delat prolem?