Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voliéra

21. 8. 2008

Voliéra je obzvlášť vhodná, pokud máte více andulek. Voliéra je pro ně mnohem přirozenější a příjemnější, pochopitelně, že větší prostor je mnohem vhodnější.

Umístění

Voliéra musí být umístěna na bezpečném místě, kde se budou andulky cítit dobře a nebude na ně foukat příliš velký a silný vítr, nesmí na ně jít ani prudké sluníčko. Nebezpečné pro andulky jsou především kočky, hlodavci. Pes si na andulky zvykne, ale s kočkou mohou nastat opravdové problémy.


Voliéry

Je dobré mít dvě voliéry - jednu venkovní - a druhou vnitřní. Venkovní umístěna venku, kde mohou být andulky celé léto a dny přes zimu (musí na to být samozřejmě zvyklé) a vnitřní, kde je vždy teplo a bezpečno, ta může sloužit jako ,,pravá ruka". ,,Propojení" voliér musí být primitivní ale zároveň bezpečné.


Konstrukce

Můžete si zvolit buď to velkou přesouvací klec (,,voliéra") a nebo, lepší, voliéru, která bude pevně umístěna.
Voliéra má mít nejlépe vyšší betonové, cihlové dno proti hlodavcům... Dřevěné sloupky jsou pěkné a pro andulky vhodné - volí se téměř vždy. Dřevo by mělo být zahoblované (bez suků - ty mohou později vypadnout a ,,díra" je na světě).
Pletivo musí být z menšími dírkami a pevné! (dvojité je pro větší bezpečnost) Dané všude, mělo by vyplňovat veškerá volné místa. Je dobré mít ze dvou stran nějakou zeď, dřevo, zkrátka něco, aby mohl padat stín, neprofukovalo by. a andulky se tak cítili bezpečnějí. Jak velká voliéra bude, záleží jen na vás.

Vybavení

Bidýlka, větvičky, popř.strom, by měl být z ovocného stromu (jabloň) nebo z vrby. Jednoduše uřízněte vršek stromu a ten po drobné úpravně ,,nainstalujte" do vnitřku voliéry. Není vhodné po voliéře dávat jen samostatné větve...  Větviček nesmí být hodně Obrazekale ani málo, prostě tak aby tam ptáci mohli létat, ale aby se cítili v bezpečí a měli po čem skákat.
Krmítko, jaké zvolíte krmítko je v podstatě jedno... jen mějte přehled nadt tím, kolik toho andulky sní. Záleží na vás jaký způsob zvolíte, jen jedno doporučení bych měla - čím výš, tím líp ; když dáme misky s prosem na zem, je to nehygienické a andulky se cítí více v bezpečí někde co nejvýš. ; Naopak krmítko s pískem je vhodné položit na zem.

A hračky? tak ty do voliéry moc vhodné nejsou, ale záleží jen na vás, jak voliérku vybavíte.


Únik? !

Zabezpečení před únikem ptáků z voliéry. Tak to samozřejmě musíme zařídit! V žádném případě voliéru nezabezpečíme tak, že dvířka přivážeme provázkem! postačí nějaký menší zámeček...Vždy si ale musíme dávat, pozor zda-li jsme voliéru bezpečně uzavřeli! Je také velmi dobré občas zkontrolvat kompletně celou voliéru, jestli se někde neprotrhla drátěnka...


A údržba?

Dno voliéry musíme udržet v čistotě, na dno budou neustále slétávat slupky od prosa, jiné krmení a samozřejmě trus... Ten se musí pravidelně odstraňovat.

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POMOC

(KATA, 7. 1. 2017 14:14)

POMOCTE MOJE ANDULKA SI POŘÁD VYTRHAVA PEŘÍ A JA JI CHCI POMOCT MATE NAKOU RADU?

tip na výrobu voliérky

(Jindra, 15. 3. 2015 0:00)

Tip: http://voliera.wz.cz/

Andulky vo voliery

(Tomaš, 17. 12. 2013 20:18)

Dobry večer!potrebujem surne pomoct musim dat andulky do volierov ale ten volier je vonku neviete ako to mam zateplit prosim poradte budem velmi vdačny!

Voliéra

(Markéta, 10. 12. 2012 13:17)

My sme výrobu vzdali a objednali si voliérku tady www.anibox.cz . Dělají opravdu moc hezké i s budkami nebo otočným krmítkem :)

andulky v zimě

(Vendula, 28. 10. 2012 8:25)

Dobrý den.
Prosím o radu,máme andulky od chovatelů a celoročně 1.rokem ve voliéře na terase(terasa má cca 5x4m),v závětří.Už druhý chovatel radí nechat andulky přes zimu venku...voliéra je zatím obalená igelitem a ve spodních částech molitanem,jen s malým průduchem.Mohou takto andulky opravdu bez úhony přečkat zimu?
děkuji

a

(andulka, 8. 8. 2011 17:00)

SUPER

děkuji

(klara, 21. 8. 2008 15:43)

moc si mi pomohla ďekuji