Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stříhání letek

20. 11. 2007
Stříhání letek, i to se dnes dělá... Majitelé ptáků se brání tím, že nechtějí, aby jim andulka ulétla... Tím pádem si to ale můžeme srovnat s malými dětmi... Ustřihnete-uříznete jim také nožičky aby vám neutekly? Nejspíše to neuděláte! ( pochopitelně, že ne! )

Křídla - to je záležitost, kterou příroda věnovala pouze a jen ptákům! Ptáci se pohybují z většiny části života létáním. A zde se samozřejmě naskytuje možnost - Únik papouška!
 
Jediným důvodem stříháním letek je, aby nám papoušek neulétl, (nebo ste našli ještě jiný?) stříhání by se ale proto dělat rozhodně nemělo!
 Jestliže nejsme schopni uhlídat papouška před úletem z domu (voliéry, klece...), pak si andulku nemůžeme pořídit! Vím, je velká možnost, dopustit se nějakého omylu, kdy ste zapomněli docvaknout dveře, okno a andulka má možnost uletět. My se ale musíme snažit dávat si pozor MAXIMÁLNÍ!

A to nemluvím o psychice papouška... - on ví, že může létat, že má ten dar... a najednou chyba, prostě mu nejde vzlétnout, nemůže, nejde to... je odsouzen jen lezením po zemi. Proto jsou mnohdy ptáci bez letek "zdeptané".

A řeknu to pár slovy: Pták, bytost, která má křídla. Je to jediný živý tvor,  který dokáže létat ve vzduchu, tvor, který dokáže odporovat gravitaci a vznášet se mezi oblaky.. dívat se na všechno z výšky.

Tak proč mu je brát?! Proto, že si ho člověk zdomestikoval a chce ho dále omezovat?
Myslím si, že normální člověk by nedokázal udělat tu strašnou věc (stříhání letek)!

Pokud jsem někoho urazila, nechám to tak jak je... Stříhat letky se prostě nemají!
V další rubrice najdete videa, jak někdo stříhá letky andulkám!

Obrazek

Pište vy vaše názory na Stříhání letek! (do komentářů)

Můj názor jistě všichni znáte... vážně, je to hrozný... mně už jen vadí ten pohled na ptáky, když se vykoupají, smáčí si křídla a nemohou létat, už to mě nepředstavitelně užírá. Natož, abych jim ty "křídla" vzala... nemám na to právo! Nikdo na to nemá právo.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Srříhání letek

(verča, 12. 3. 2010 10:32)

moje kámoška taky měla andulku a ta uměla neuvěřitelný věci a lítala si sednout na rameno i cizím lidem letky zastřižený neměla a já myslim, že by jim ani neulítla jak moc je měla ráda. Boužel již není mezi živými a i když byla na světě jen krátce myslim ze mela krasnej život kdy mohla každej den lítat po celym bytě.

jsem s vámi

(eliška, 6. 9. 2009 15:23)

Mám doma také d´vě andulky,a myslím si že když by nelítali tak by si na vás snáž zvykli,ale je to opravdu tak jako člověk který chodí a ustřihli by ste mu nohy...JÁ BYCH to taky neudělala,je to to jediný co ptáci mají a my ne.

Stříhání letek

(Jitka, 31. 3. 2009 21:55)

Shlédla jsem video,kde stříhají andulce letky. Je vidět,že ptáček je důvěřivý a čeká jen dobré,ale na závěr videa je vidět,že se mu to nelíbí.Ani se nedivím.Mám dvě andulky - nejsou ochočené, jsou samy sebou /dvě samičky/,ale nedovedu si představit,že bych jim takto ublížila-což pro mně stříhání letek znamená. Teď se chystám svým děvčatům pořídit i partnery a budu šťastná, když ony budou šťastné - jsme přece všichni živí tvorové.

Vazne

(blblblb, 10. 1. 2009 21:28)

Vzane mate pravdu...ja s vami souhlsim.stihani kridel je fakt blbost.Admine ty me mozna jeste znas.Vyhral jsem tady tenkrat diplom za nejhezci andulku...Ktery umela asi 20 slo,pazvuky....byla ochocena treba kdyz jsem natahl ruku on mi na ni priletl fakt pekny no ale loni v lete mi uletela...FAKT ME TO NASRALO.Sem myslel ze se asi taky zabiju.Ja tu andulku miloval.mel jsem ji asi 2 roky a od te doby co sem ji kopuil tak za mesic uz umela mluvit,a zadyn strihani nebylo nutne,,,fakt je to blbsot.

lklklklklkl

(kkkkk, 29. 5. 2008 12:32)

jkhkhkjhkhkhk

raxz

(píča, 12. 5. 2008 19:14)

czo pša krev pcza crevvvvvvvv polka

Jojo!

(Moniika, 22. 3. 2008 9:38)

Přesně Lenko!! Je to debilita stříhat jim letky!!

stříhaní letek

(kalát.jan@email.cz, 7. 3. 2008 1:10)

Jo je to pravda ,taky bych je nestříhal,Je to pro ne prirozené,,chudinky ptačci

For lili a Nika

(Admin, 10. 2. 2008 9:49)

Díky Niko za zastání! A máš naprostou pravdu! Proč stříhat andulkám letky? aby se lépe ochočila nebo neuletěli? viz.článek nahoře, pozorně si ho přečti LILI!!

Pre Lili

(Nika, 14. 1. 2008 12:00)

Aby boli andulky krotke a rozpravali nemusia sa im hned strihat kridla.My mame doma tiez jedneho ukecaneho a pritulneho andulaka (dokonca ma aj partnerku a je krotky aj nadalej)Rozdiel medzi nasim a tvojej kamaratky andulakom je,ze tento si moze doletiet kam chce a robit veci,ktore andulky zvycajne robia,bez toho,aby som ich stresovala strihanim.